Vízbázisú, optimálisan folyékony adalékfolyadék színes akrilfestékekhez
Többféle technikával és felületen használható (pouring, márványos hatás, pszichedelikus színek...)
Használatával egyedi, exkluzív felületeket képezhetsz
A festékkel elkeverve könnyen folyik az alkalmazott felületen, így optimális a "pouring - öntéses" technikához
A La Pajarita formulájának köszönhetően a színek idővel is gyönyörűek maradnak , nem sárgulnak be
A La Pajarita összes festékével, és a legtöbb akrilfestékkel használható
Különleges fényt tudsz kölcsönözni művednek, ha száradást követően egy réteg Pouring médiumot használsz lezárásnak - akár ecsettel, akár magában öntve
Nincs kellemetlen szaga, így beltéren is nyugodtan használhatod
10 négyzetméteres literenkénti fedőképesség 1:1 keverési arányt feltételezve, mely függ az alkalmazott rétegvastagságtól is
Többféle felületen alkalmazható - vászon, fa, laminált, műanyag, fém, kerámia...
Érintésre 4-5 óra alatt szárad meg, a teljes száradási ideje 24 óra , ami függhet az alkalmazott réteg vastagságától és a kevert festéktől is
A terítésére bármilyen festőeszköz használható technikától függően, de alapvetően az öntéses technikához nem szükséges semmi
Vízbázisú termék, így vízzel hígítható és mosható
Nagyon alacsony VOC tartalommal bír (maximum 29g/L)
Hogyan használd a Pouring médiumot?
Először tervezd el, hogy milyen színösszeállítást szeretnél viszontlátni a műveden, és ehhez válogasd össze a megfelelő színeket. A La Pajarita kínálatából bármelyik festéket használhatod, de a legtöbb akrilfesték kompatibilis a médiummal. Minden színt külön tartályban keverj össze a neked megfelelő mennyiségben (később kitérünk a keverési arányokra is). Ez lehet egy tiszta műanyag pohár, befőttes üveg, joghurtos doboz, vagy akármi, ami megfelelően ki van tisztítva, és - ha önteni szeretnél - a széle nem befolyásol öntés közben (mint például a konzerveknél). Mindegyik mixet külön-külön keverd össze egy szintén tiszta pálcikával vagy spatulával. Rázogathatod is óvatosan, csak figyelj oda a buborékképződés elkerülésére, mert az a végső művön meglátszódhat.
Keverési ajánlások
A keverést iránymutatásként ezeknek az arányoknak megfelelően kezdheted el, de a kapott eredmény függvényében érdemes módosítanod az arányokat, hogy megfelelően folyékony keveréket kapj:
Nagyon folyékony akrilfestékekhez 2 rész festék - 1 rész médium folyadék arányban hígítsd
Átlagos sűrűségű akrilfestékekhez (ez a legtöbb forgalomban kapható festékhez megfelelő arány lehet) 1 rész festék - 1 rész médium folyadék arányban hígítsd
Közepesen sűrű akrilfestékekhez 1 rész festék - 2-3 rész médium folyadék arányban hígítsd
Nagyon sűrű akrilfestékekhez 1 rész festék - 5-6 rész médium folyadék arányban hígítsd
A cél az, hogy a mix könnyen irányítható legyen a felületen és ne legyen túl folyékony vagy túl sűrű sem. Az 1-1 arányból érdemes kiindulnod, mert ez a legtöbb kreatív festékhez megfelelő lehet. Ha az összes szín megfelelő állagúra lett keverve, továbbléphetsz az alkalmazásra. Gyakorlatilag bármilyen anyagú és formájú felületen folyathatod a mixet, de szokás szerint az alap zsír -és pormentességére figyelj oda.
Tippek, technikák a keverék alkalmazására
Gyakorlatilag végtelen lehetséges variáció létezik az alkalmazási technikákra, mi a leggyakrabban alkalmazottakat említjük meg az alábbiakban. Ezeken felül gyakorlatilag csak a képzeleted szab határt az alkalmazási módszernek - egyengetheted a keveréket ecsettel, spatulával, lehúzóval a felületen, de a hajszárítót is sokan segítségül hívják az esetek többségében.
Alap öntéses "pouring" technika
Öntsd be egymás után a Pouring médiummal összekevert színeket egy olyan tárolóba vagy edénybe, amelyik méretben megfelelő a kevert mennyiségnek. Nyugodtan, egyenletesen öntsd egymás tetejére a másikat, itt már nincs szükség rázásra vagy kevergetésre. Általában az első szín - amit beleöntesz az edénybe - fog majd a legmeghatározóbban érvényesülni (felfordításkor ugye ez kerül majd a tetejére) a végeredményen, így egy kicsit tudsz előre tervezni a rétegezéssel. Helyezd a dekorálni kívánt felületet az edény szájára fejjel lefelé. Ezt követően egy határozott mozdulattal fordítsd meg az egészet, hogy az edényből ki tudjon folyni a keverék a díszítendő felületre. Ha ez a művelet a tárgy alakjából vagy méretéből adódóan nem kivitelezhető, egyszerűen csak egy gyors határozott mozdulattal fordítsd fejjel lefelé a keveréket a tárgyad fölött, és hagyd hogy ráfolyjon, vagy egyszerűen rakd rá a tetejére és kapd fel az edényt. Amint az összes folyadék kifolyt az edényedből, kezdd el kisebb döntésekkel mozgatni a felületed - kb. úgy mint az aranyásók a szitát mozgatták a filmekben - hogy kialakuljanak a különböző hullámok és erezetek egészen míg neked megfelelően el nem fedi a folyadék a díszítendő felületet. Igazából a mozgás irányának meghatározása teljesen rajtad múlik és minden irányú folyás más végeredményt alkot.Birdo tipp: ha olyan tárgyat díszítesz, aminek nincs alapból széle, érdemes figyelned rá, hogy valamilyen átmeneti barikádot állíts a folyadék útjába, különben le fog folyni a széleken - hacsak épp nem ez a terved amúgy is.
Direkt öntéses technika
Ezzel a technikával a márványhoz hasonló átmenetes felületet tudsz elérni, ami nagyon látványos tud lenni. Az előző technikával ellentétben tartsd meg külön-külön a bekevert színeket az edényeikben, melyekből közvetlenül a felületre öntsd színenként a keveréket. Ezt követően tudod ugyanúgy körkörös - vagy bármely egyéb neked tetsző - mozdulatokkal eloszlatni a felületen, hogy megfelelően beterítse azt.
VIDEO
Több körös (koncentrikus) öntéses technika
A direkt öntéses technikához hasonlóan, közvetlenül a felületre kell öntened a médiummal kevert színeket. Ez a módszer annyiban különbözik a direkt öntéstől, hogy itt meghatározottan egymásra kell öntened a színeket. Határozd meg a tárgyad körülbelüli középpontját, és öntsd ki teljesen az első színt. Majd ugyanerre a pontra öntsd ki a második, harmadik stb. színeket az utolsóig. Ezt követően mozgasd a tárgyat körkörös (szitáló) mozdulatokkal, míg teljesen el nem fedi a pouring-mix a felületét és a kért alakzatot megfelelőnek találod.
Többszöri öntéses technika
Ez leginkább a nagy felületek dekorálásához megfelelő technika, mint egy nagy vászonfelület vagy egy asztallap. Ilyen esetekben ha csak kiöntenéd a dekorálandó tárgy közepére a festék mixet, nem jutna el minden szélre és sarokba megfelelően, és nem nézne ki jól ha amúgy az egész felületen szeretnél alkotni. Igazából a fentebb említett három technika bármelyikét lehet kombinálni a többszöri öntéses technikával, a lényeg az, hogy a tárgyhoz mérten lehetőleg egyenletes számban keverj be festéket és oszlasd el megfelelően. Ezt úgy érheted el, hogy négyszögletű tárgy esetén a négy sarokhoz közel öntjük ki a bekevert négy mixet, és ezt követően mozgatjuk a tárgyat, netán hajszárítóval abajgatjuk a keverékünket, hogy a nekünk megfelelő irányba meneteljen. Az alap öntéses technikánál természetesen nem nagyon kivitelezhető, hogy egyszerre fejjel lefelé fordíts négy edényt, így ebben az esetben a "hirtelen kilöttyintgetős" megoldás a nyerő.Birdo tipp: általánosan elmondható, hogy nem valószínű, hogy megúszod azt, hogy a festék ne folyjon rád vagy a földre alkotás közben, így érdemes erre készülnöd kesztyűvel és megfelelő takarással.